online slots game malaysia
SportVijesti

Odbojkaši BiH osvojili bronzanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju nakon što su pobijedili Brazil rezultatom 3:1 u setovima.

Selekcija Brazila je nakon dosta izjednačene igre prvi set dobila 25:23. Ipak, reprezentacija BiH je u drugom setu nakon mnogo bolje igre slavila 25:19.

BiH je i u trećem setu nastavila s odličnom igrom te su slavili rezultatom 25:18 i poveli s 2:1 u setovima.

Reprezentativci BiH su u četvrtom setu deklasirali Brazil s 25:11 za veliku pobjedu i bronzanu medalju na Paraolimpijskim igrama.

Ovo je za BiH šesto učešće na paraolimpijskim igrama i šesta medalja. Uz dva zlata (Atina 2004. i London 2012. godine), BiH je osvojila i tri srebrene medalje, tako da je u Tokiju osvojena prva bronza. Ovim su bh. odbojkaši osvojili medalju na 24. velikom takmičenju uzastopno.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine u Tokiju činili su kapiten Sabahudin Delalić, Dževad Hamzić, Ismet Godinjak, Ermin Jusufović, Adnan Manko, Adnan Kešmer, Asim Medić, Nizam Čančar, Stevan Crnobrnja, Jasmin Brkić, Safet Alibašić i Mirzet Duran.