19 Juna, 2021

EURO 2020: Mađari uzeli bod svjetskom prvaku

Nogometne reprezentacije Mađarske i Francuske igrale su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici današnjeg programa na Evropskom prvenstvu. Na punoj Puskas Are

EURO 2020: Engleska i Škotska odigrali bez golova

Nakon što su ranije danas Češka i Hrvatska odigrali neodlučeno 1:1 u drugoj utakmici skupne D Engleska i Škotska su sinoć su na Wembleyju odigrali bez
    18 Juna, 2021

Švedska pogotkom iz jedanaesterca pobijedila Slovačku

U susretu skupine E Europskog nogometnog prvenstva Švedska je pobijedila Slovačku rezultatom 1:0. Utakmica u kojoj Slovaci nisu uputili niti jedan uda

Košarkašice BiH pobijedile Tursku i izborile drugi krug Eurobasketa

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Strasbourgu selekciju Turske sa 64:54 (17:8, 10:18, 11:18, 26:10), u drugom

Sport

• Photo of EURO 2020: Mađari uzeli bod svjetskom prvaku

Nogometne reprezentacije Mađarske i Francuske igrale su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici današnjeg programa na Evropskom prvenstvu. Na punoj Puskas Areni u Budimpešti aktualni svjetski prvaci nisu uspjeli slomiti otpor borbenih Mađara iako su tokom čitavog susreta bili bolji tim.  Mađari su poveli u

Saznaj više »
    • Photo of EURO 2020: Engleska i Škotska odigrali bez golova

Nakon što su ranije danas Češka i Hrvatska odigrali neodlučeno 1:1 u drugoj utakmici skupne D Engleska i Škotska su sinoć su na Wembleyju odigrali bez golova 0:0. Bila je to borbena utakmica u kojoj su obje reprezentacije stvorile nekoliko solidnih prilika. Englezi su golu najbliže bili u 12. minuti

• Photo of Švedska pogotkom iz jedanaesterca pobijedila Slovačku

U susretu skupine E Europskog nogometnog prvenstva Švedska je pobijedila Slovačku rezultatom 1:0. Utakmica u kojoj Slovaci nisu uputili niti jedan udarac u okvir švedskog gola odlučena je u 75. minuti kada je slovački vratar Martin Dubravka ispred svog gola srušio Robina Quaisona, a Emil Forsberg je

• Photo of Košarkašice BiH pobijedile Tursku i izborile drugi krug Eurobasketa

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Strasbourgu selekciju Turske sa 64:54 (17:8, 10:18, 11:18, 26:10), u drugom kolu C-grupe Evropskog prvenstva u Francuskoj i Španiji. Košarkašice BiH ostvarile su drugu pobjedu kojom su osigurale plasman u drugu rundu Eurobask

• Photo of Tomislav Ivković novi trener Željezničara

Tomislav Ivković novi trener Željezničara

Hrvatski stručnjak Tomislav Ivković novi je trener Fudbalskog kluba Željezničar. Šezdesetjednoogodišnji Zagrepčanin karijeru je počeo u Dinamu, a potom je branio za vinkovački Dinamo, te za Crvenu zvezdu. U igračkoj karijeri još je nosio dresove Tirola, Wienera, Genka, Sportinga, Estorila, Bele

• Photo of EURO 2020: Nizozemska na domaćem terenu pobijedila Austriju

EURO 2020: Nizozemska na domaćem terenu pobijedila Austriju

U utakmici drugog kola grupe “C” Evropskog prvenstva u fudbalu Nizozemska je pobijedila Austriju i plasirala se u narednu fazu takmičenja. Utakmica na stadionu “Johan Cruijff” u Amsterdamu završena je rezultatom 2:0. Nizozemska je povela u 11. minuti golom Memphisa Depayja. N

• Photo of Bašić bez finala na ATP Challenger turniru u Almatyju

Bašić bez finala na ATP Challenger turniru u Almatyju

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić nije se uspio plasirati u finale ATP Challenger turnira u Almatyju. U polufinalu 52.000 dolara vrijednog turnira u Kazahstanu, Bašića je zaustavio Nizozemac Jesper De Jong, 204. igrač na svjetskoj listi sa 6:4, 7:6 (3).  Uspješnim nastupom na o

• Photo of Tokom vikenda u Sarajevu Evopski judo kup

Tokom vikenda u Sarajevu Evopski judo kup

Tokom vikenda u Sarajevu će biti održan Evopski judo kup za juniore i juniorke. Boduje se za svjetsku ranking listu. Tim povodom danas će biti održana konferencija za novinare. Direktan prenos Kupa moći ćete pratiti u okviru programa TVSA.

• Photo of Košarkašice BiH danas igraju protiv selekcije Turske

Košarkašice BiH danas igraju protiv selekcije Turske

Košarkašice Bosne i Hercegovine svoj meč drugog kola Evropskog prvenstva igraju danas u 12 sati protiv selekcije Turske. Podsjetimo, jučer su na otvaranju Prvenstva napravile senzaciju pobjedom uvjerljivim rezultatom 70:55 nad Belgijom koja je jedna od velikih favorita za osvajanje medalje na ovom t

• Photo of EURO 2020: Ukrajina zabilježila pobjedu protiv Sjeverne Makedonije

EURO 2020: Ukrajina zabilježila pobjedu protiv Sjeverne Makedonije

Nogometaši Ukrajine osvojili su prve bodove na Europskom prvenstvu, svladavši u susretu drugog kola skupine C Sjevernu Makedoniju rezultatom 2:1. Ukrajina je krenula silovito od prve minute, a nakon nekoliko solidnih prilika u 29. minuti za 1:0 zabio je Andriy Yarmolenko. Samo pet minuta kasnije Rom