online slots game malaysia
SportVijesti

Nadal sjajnim preokretom osvojio Australian Open

Španski teniser Rafael Nadal (ATP:5) u nevjerojatnom finalu Australian Opena 2022. pobijedio je Rusa Daniila Medvedeva (ATP: 2) sa 3:2 u setovima.

Ovom pobjedom u finalu Nadal je osvojio 21. Grand Slam u karijeri čime je prestigao Novaka Đokovića i Rogera Federera, koji imaju po 20. Grand Slam titula, te je tako postao najuspješniji teniser u historiji.

Medvedev je u prvom setu potpuno dominirao i slavio sa 6:2. Ruski teniser je nakon mnogo neizvjesnosti dobio i drugi set sa 7:6.

Ipak, Nadal je nakon toga zaigrao odlično te je sljedeća dva seta dobio sa 6:4.

U petom odlučujem setu nakon odlične igre španski teniser je bio bolji sa 7:5, za pobjedu u velikom finalu i 21. Grand Slam titulu u karijeri.

Nadalu je ovo drugi naslov Australiji i nakon Đokovića postao je tek drugi teniser sa najmanje dvije titule na svakom Grand Slam turniru.

Medvedev je ovim porazom propustio šansu da osvoji drugu Grand Slam titulu, kao i mogućnost da od 21. februara prestigne vodećeg Đokovića na ATP rang listi.