online slots game malaysia
SportVijesti

Milwaukee Bucks prvak NBA lige nakon pola stoljeća

Košarakaši Milwaukee Bucksa su u utorak navečer, nakon pola stoljeća, osvojli drugi naslov prvaka sjevernoameričke NBA lige, najjače lige na svijetu.

Bucksi su nakon pobjede protiv Phoenixa Sunsa rezultatom 105 : 98 osvojili naslov prvaka NBA lige, prvi put nakon 1971. godine.

Košarkaši Milwaukeea započeli su s dobrom odbranom i preuzeli su vodstvo u prvoj četvrtini, potom su se Sunsi vratili u igru postigavši 31 poen.

U trećoj četvrtini Bucksi su ponovo izjednačili, a u posljednoj poveli i vodstvo zadržali do kraja utakmice.

Giannis Antetokounmpo je sa 50 poena, 14 skokova i pet blokada bio najefikasniji u ekipi novih prvaka i proglašen je najkorisnijim igračem NBA finala, dok je Khris Middleton postigao 17 poena.

Za Phoenix Suns Chris Paul je postigao 26 koševa, a Devin Booker je dodao 19 poena.