online slots game malaysia
SportVijesti

EURO 2020: Ukrajina zabilježila pobjedu protiv Sjeverne Makedonije

Nogometaši Ukrajine osvojili su prve bodove na Europskom prvenstvu, svladavši u susretu drugog kola skupine C Sjevernu Makedoniju rezultatom 2:1.

Ukrajina je krenula silovito od prve minute, a nakon nekoliko solidnih prilika u 29. minuti za 1:0 zabio je Andriy Yarmolenko. Samo pet minuta kasnije Roman Yaremčuk pogodio je za 2:0.

Makedonci su puno bolje krenuli u nastavku. U 57. minuti Oleksandr Karavaev srušio je u svom kaznenom prostoru Gorana Pandeva, a sudac je dosudio najstrožu kaznu.

Vratar Georgiy Bushchan obranio je šut Ezgjana Alioskog, međutim lopta mu se vratila, pa se Alioski iskupio pogodivši iz odbitka za 2:1.

U 83. minuti jedanaesterac su promašili ukrajinski nogometaš. Prethodno je Daniel Avramovski, dok je stajao u živom zidu na vrhu šesnaesterca, igrao rukom. S bijele točke šutirao je Ruslan Malinovskyi, ali je njegov udarac obranio Stole Dimitrievski.

Do kraja utakmice Makedonci su pokušali doći do izjednačenjem, ali im to nije pošlo za rukom te je utakmica završila rezultatom 2:1 za Ukrajinu.

Nakon nekompletnog drugog kola na ljestvici skupine C Nizozemska, Austrija i Ukrajina imaju po 3 boda, dok je Sjeverna Makedonija bez bodova.

Drugi susret u toj skupini od 21 sat igraju Nizozemska i Austrija.