online slots game malaysia
SportVijesti

Tokio 2020: Amel Tuka plasirao se u finale

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka ostvario je plasman u finale trke na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tuka je danas u Tokiju bio drugi u trećoj polufinalnoj utrci na 800 metara sa vremenom 1:44.52 minut.

Bolji od Tuke bio je samo Kenijac Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:44.04, a druga pozicija za Tuku bila je dovoljna za ulazak među osam najboljih srednjeprugaša na Olimpijskim igrama.

U finale trke na 800 metara na osnovu plasmana ušli su još Patryk Dobek (Poljska) i Emmanuel Korir (Kenija) iz prvog polufinala, Peter Bol (Australija) i Clayton Murphy (SAD) iz drugog te po vremenu Gabriel Tual (Francuska) i Adrian Ben (Španija).

Finalna trka na 800 metara na rasporedu je u srijedu u 14.05 sati, kada će Tuka pokušati osvojiti prvu olimpijsku medalju u istoriji Bosne i Hercegovine.