online slots game malaysia
SportVijesti

Posušje s igračem manje savladalo Željezničar i ostavilo ga u zoni ispadanja

Nogometaši Posušja su u 27. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine na svom terenu pobijedili Željezničar rezultatom 1:0. Posušje je u vodstvo došlo u 13. minuti susreta preko Rozića koji je pogodio poslije akcije na lijevoj strani da bi tri minute kasnije dosuđen penal za gostujući sastav uz direktan crveni karton za Luku Lučića. Defanzivac HŠK Posušje je oborio Aleksandra Boljevića, a sudija Ernes Džemidžić je isključio Lučića i pokazao na bijelu tačku, no Galić je odbranio penal Sulejmanu Krpiću te je ostalo 1:0.

U 23. je Štilić šutirao iz slobodnjaka, ali preko gola da bi u 39. minuti Krpićev udarac glavom iz odlične pozicije otišao pored gola. U 44. minuti susreta Vahid Selimović je šutirao glavom, a lopta je u ruku pogodila Darija Pavkovića, no sudija Ernes Džemidžić nije pokazao na bijelu tačku te je prvo poluvrijeme okončano vodstvo domaćih.

Prvu priliku u nastavku je imao Željezničar i to u 58. minuti susreta preko rezerviste Bismarka čiji je udarac glavom otišao preko gola Galića da bi osam minuta kasnije zaprijetili Selimović i Cavnić poslije kornera, no promjene rezultata nije bilo. Igrala se 71. minuta susreta kada je Krpić nakon centaršuta Radovca glavom pogodio prečku pa je ostalo 1:0.

Do kraja je Željezničar napadao, ali nije uspio doći do pozitivnog rezultata te je Posušje slavilo veliku pobjedu na svom terenu.

Poslije ova tri boda Posušje je ostalo peto na tabeli sa 41 osvojenim bodom koliko ima i Sarajevo na četvrtom mjestu dok je Željezničar ostao u zoni ispadanja sa 27 bodova poslije 27 odigranih utakmica.

Posušje će u sljedećem kolu gostovati kod Borca dok će Željezničar na svom terenu dočekati Široki Brijeg.