online slots game malaysia
SportVijesti

Nogometaši Sarajeva u play offu Evropske lige

Nogometaši Sarajeva plasirali su se u play- off nogometne Evropske lige.

Bh. prvak večeras e u Zenici pobijedio podgoričku Budućnost sa 2:1 (1:1) i tako izborio nastup u play-offu u kojem će na posljednjoj prepreci za nastup u grupnoj fazi imati škotski Celtic.

“Bordo” tim sjajno je otvorio susret na Bilinom polju i poveo već u 4. minuti golom Benjamina Tatara.

U 21. minti Sarajevo je imalo dobru priliku poveća prednost, ali je promašio Amar Rahmanović.

Gosti su poravnali rezultat u finišu prvog dijela preko Grka Panagiotisa Moraitisa.

U drugom dijelu u trenucima dok je Budućnost bila bolja, Sarajevo je ponovo došlo do prednosti golom Mathiasa Fanima koji je u 69. minuti pogodio na asistenciju Pidre.

Ekipa Sarajeva je u 74. minute ostala je sa 10 igrača nakon što je isključen Rahmanović zbog drugog žutog kartona.

U 84. minuti ekipa Sarajeva je propustla najbolju priliku na utakmici kada je Tatar promašio sa pet metara nakon što mu je asistirao Handžić.

Do kraja susreta gosti nisu mogli da ozbiljnije zaprijete bh. prvaku koji je sačuvao prednost i zasluženo izbori nastup u play- offu.

Prve utakmice play offa igrat će se 1. oktobra.