online slots game malaysia
SportVijesti

Na mitingu “Trofej Beograda” briljirala ekipa “SPID”-a iz BiH

Na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu na šestom tradicionalnom međunarodnom “Sharks kup 2021″ plivači SPID-a osvojili su šest medalja. Nastupili su predstavnici 26 klubova sa ukupno 460 takmičara, među kojima je Jan Radenović bio jednom srebrni i dva puta bronzani. Lamija Cviko okitila se sa srebrom i bronzom, dok je Marija Perica bila jednom treća na pobjedničkom postolju.

– Izuzetno dobrim rezultatima na “Sharks kupu” otvorili smo novu sezonu na najbolji mogući način. Već početkom oktobra naš klub je organizator međunarodnog “Restart kupa” u Sarajevu, gdje želimo dodatno popraviti rezultate, ali i potvrditi trenutnu odličnu formu naših plivača – kazala je Ilda Kukuruzović.

Takođe, prvog dana vikenda ekipa SPID-a briljirala je na mitingu “Trofej Beograda”. Takmičenje za osobe sa invaliditetom je održano na Olimpijskom bazenu “25. maj” u Beogradu, gdje je sedmočlani sarajevski tim zadivio plasmanima u jakoj konkurenciji.

Sa dvije zlatne medalje okitio se Kenan Kovačević, a pratio ga je jedan od najboljih mladih plivača Evrope Ismail Zulfić sa zlatom i bronzom. Ismail Barlov u Sarajevo se vratio sa dva srebra, Lejla Sporišević sa srebrom, Ahmed Mašetić sa srebrom i bronzom. Stefan Đorđević bio je dva puta trećeplasirani, a Hena Godinjak jednom.

Na mitingu “Trofej Beograda” učestvovalo je više od 100 plivača iz Srbije, Beograda, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, saopćeno je iz Plivačkog kluba SPID.