online slots game malaysia
Bosna i HercegovinaSport

Krivaja “živi”: Rukometašice iz Zavidovića u 3. kolu EHF kupa

Rukometašice Krivaje u uzvratnom susretu drugog kola EHF Evropa kupa slavile nad ekipom Azeryol HC-a iz Azerbejdžana rezultatom 25:26 (13:11). Ovom pobjedom rukometašice iz Zavidovića potvrdile su plasman u naredno kolo EHF Evropa kupa.

Revanš susret također je odigran u Zavidovićima a ekipa Krivaje kao gost slavila je u veoma neizvjesno utakmici.
Podsjećamo, Krivaja je dan ranije kao domaćin savladala Azeryol 31:29 te je već nakon tog duela bilo izvjesno da će i revanš biti zanimljiv.
Rukometašice kluba iz Azerbejdžana dobro su počele drugi susret, tijekom prvog poluvremena imale su prednost od četiri razlike da bi se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 13:11 za Azeryol.
Do sredine drugog dijela ekipa Azeryola uspijevala je održati prednost od četiri gola razlike da bi nakon toga serijom 0:7 Krivajašice uz veliku podršku domaćih navijača stigle do preokreta i vodstva od tri gola razlike 21:24.

Kraj susreta donio je neizvjesnost, naokon što su tri igračice Krivaje isključene ekipa Azeryola uspijeva da anulira prednost 25:25. Ipak samo nekoliko sekundi prije kraja Sara Bašić pogotkom postavlja konačnih 25:26.
Krivaju su do pobjede vodile Bašić Sara sa osam i Bukvić Amina sa pet postignutih pogodaka dok je Šehić Sara upisala osam uspješnih intervencija.

Ekipa Krivaje jedini je predstavnik iz BiH koja je uspjela proći u narednu fazu evropskog takmičenja a uspjeh je još i veći jer je riječ o igračicama koje su ponikle u ovom klubu.