online slots game malaysia
SportVijesti

Košarkaška reprezentacija BiH u Mejdanu pobijedila Crnu Goru

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Tuzli selekciju Crne Gore u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo rezultatom 74:66 i na taj način do posljednjeg kola ostala u igri za plasman na planetarno takmičenje. U posljednjem kolu reprezentaciji BiH je potrebna pobjeda nad Mađarskom u gostima, ali i poraz Crne Gore od Češke u Podgorici.

Prvo poluvrijeme gosti su riješili u svoju korist, ali je bh. selekcija u nastavku napravila preokret i došla do trijumfa. Mada im je za potpuno slavlje trebala pobjeda od 20 poena razlike, izabranici selektora Adisa Bećiragića obradovili su navijače i zadržali teoretske šanse da izbore prvi plasman na SP.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Roberson sa 19, Halilović sa 16 i Gegić sa 14 poena, a kod Crne Gore Perry sa 19 i Radović sa 16 poena.

U našoj grupi Litvanija je savladala Mađarsku 89:64, a Francuska je bila bolja od Češke na gostovanju 72:59.

Kolo prije kraja Francuska i Litvanija su na diobi prvog mjesta sa po 20 bodova, dok po 17 imaju Crna Gora i BiH. Mađarska je peta sa 15, a Češka posljednja sa 14 bodova.