online slots game malaysia
SportVijesti

Košarkašice BiH poražene od Francuske u četvrtfinalu Eurobasketa

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Francuskoj i Španiji poražena je danas u Strasbourgu od selekcije Francuske sa 80:67 (18:16, 21:15, 24:16, 17:20).

Izabranice selektora Gorana Loje pružile su snažan otpor favoriziranim Francuskinjama, a odličnu utakmicu odigrala je Jonquele Jones. No, veliki hendikep predstavljalo je neigranje povrijeđene Marice Gajić, koja je u Jones u prethodnim utakmicama vodila bh. tim do pobjeda nad Belgijom, Turskom i Hrvatskom. Iako znatno oslabljena, reprezentacija BiH “pokazala je zube” i uprkos porazu uzdignute glave napustila je parket.

Košarkašice Bosne i Hercegovine odlično su parirale favoriziranim Francuskinjama u prvom poluvremenu, a veći dio prve četvrtine bile su u konstantnom vodstvu. Predvođena fenomenalnom Jonquel Jones reprezentacija BiH u potpunosti je iznenadila domaći tim, koji je u dosadašnjim mečevima pobjeđivao sve protivnike sa 20 i više poena razlike. Košarkašice BiH igrale su odličnu odbranu u prvom dijelu, te su prva ekipa koja je dominirala u skoku protiv Francuske.

Reprezentacija BiH nastavlja takmičenje u Valenciji susretima za plasman od petog do osmog mjesta, a igrat će protiv Švedske. Susret je na rasporedu u subotu. Ova utakmica imat će također veliku važnost jer pobjednik tog meča izborit će učešće na Svjetskom prvenstvu.

Francuska će u polufinalu igrati sa Bjelorusijom.