online slots game malaysia
SportVijesti

Formula 1: Max Verstappen osvojio titulu prvaka u Abu Dabiju

Vozač RB Honda Racinga Max Verstappen pobijedio je u nevjerovatno uzbudljivoj finalnoj utrci Formule 1 koja je vožena u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i tako se okitio prvom titulom prvaka svijeta u karijeri.
Posljednja utrka sezone Formule 1 vožena je za Veliku nagradu Abu Dabiju i bila je to prava poslastica za ljubitelje “najbržeg cirkusa na svijetu“ s obzirom da su Verstappen i Lewis Hamilton iz Mercedesa krenuli iz prvog startnog reda u direktni obračun za ovogidišnju titulu svjetskog prvaka. Obojica su do ove utrke sakupila po 369,5 bodova.

Britanski vozač Hamilton je imao prednost i vodio skoro cijeli tok utrke, ali je Nizozemac Verstappen u triler završnici uspio izbiti na prvo mjesto i osvojiti titulu prvaka.