online slots game malaysia
SportVijesti

Evropsko prvenstvo: Odbojkašice BiH pobijedile Azerbejdžan

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazila je u subotu selekciju Azerbejdžana rezultatom 3:0 u drugom kolu grupe „A“ Evropskog prvenstva za odbojkašice u Beogradu.

Nakon poraza od Srbije (0:3) u prvom susretu, bh. odbojkašice danas su odmjerile snage i savladale Azerbejdžanke, koje su u prvom kolu bez osvojenog seta poražene od Belgije.

Izabranice selektora Stevana Ljubičića danas su slavile rezultatom 3:0 (25:14, 25:23, 25:17). Bh. odbojkašice su prvi set odigrale rutinski, dok je u drugom bilo nešto napetije do samog kraja. Bosna i Hercegovina je u treće setu, također, pokazala kvalitetniju igru i tako došla do zaslužene i uvjerljive pobjede.

Večeras je na EP-u u Beogradu na rasporedu još jedna susret grupe “A”, a snage će odmjeriti Srbija i Francuska.

Nakon pobjede nad Azerbejdžanom, pred odbojkašicama Bosne i Hercegovine su mečevi protiv Francuske (23. augusta), Belgije (24. augusta) i Rusije (26. augusta).