online slots game malaysia
SportVijesti

EURO 2020: Švicarska izbacila Francusku

Reprezentacija Švajcarske plasirala se u četvrtfinale UEFA EURO 2020, pobjedom reprezentacije Francuske u utakmici osmine finala.

Utakmica je odigrana na stadionu Nacionalna arena u Bukureštu, a završena je jedanaestercima, nakon što je u regularnom dijelu utakmice rezultat bio 3:3.

Švajcarska je došla u vodstvo već u 15. minuti meča, kada je pogodak postigao Haris Seferović. Švajcarci su imali šansu i u drugom poluvremenu u 55. minuti kada im je sudija dosudio penal nakon konsultovanja sistema VAR, ali golman Hugo Lloris odbranio udarac Ricarda Rodrigueza.

Do preokreta je došlo ubrzo nakon toga, kada je reprezentativac Francuske Karim Benzema postigao dva pogotka u 57. i 59. minuti. U 75. minuti Paul Pogba postigao je pogodak za Francusku koja je u tom trenutku vodila 3:1, nakon čega je Haris Seferović ponovo postigao pogodak za Švajcarsku, smanjivši gol razliku na 3:2. Mario Gavranović obezbijedio je u 90. minuti izjednačenje, a nakon što u sudijskoj nadoknadi nije bilo pogodaka počeli su i produžeci.

Ni jedna od ekipa nije uspjela postići pogodak u produžecima, pa je uslijedilo izvođenje jedanaesteraca, prvi put u dosadašnjem dijelu takmičenja. Nesreću Francuskoj donio je Kylian Mbappe.

U utakmici osmine finala koja je igrana danas od 18 časova reprezentacija Španije u produžecima je savladala reprezentaciju Hrvatske rezultatom 5:3.

Posljednja dva meča osmine finala na rasporedu su u utorak i to Engleska – Njemačka (Wembley) i Švedska – Ukrajina (Glasgow).

Pored Španije i Švajcarske, u prethodnim mečevima u četvrtfinale EURO 2020 plasirale su se Danska, Italija, Češka i Belgija.