online slots game malaysia
SportVijesti

EURO 2020: Portugal nadigrao Mađarsku

Golovima u završnici utakmice branitelj naslova prvaka Evrope, Portugal je s ubjedljivih 3:0 slavio protiv Mađarske na Puškaš Areni u prvom kolu takmičenja u grupi “F” na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Mađari su dobrom odbranom uspjeli sačuvati svoju mrežu sve do 84. minute kada je Portugalce u vodstvo doveo Rafael Guerreiro.

Dvije minute kasnije s bijele tačke je na 2:0 povisio Cristiano Ronaldo, koji je u sudijskoj nadoknadi postigao i svoj drugi, a treći gol za Portugal.

Sa postignutih 11 golova na završnicama evropskih prvenstava Ronaldo je sada najbolji strijelac, a najbliži mu je Francuz Michel Platini sa devet golova.

U drugoj utakmici grupe “F” ili “grupe smrti” kako su je ranije nazvali treneri i igrači, sastaće se aktuelni prvaci svijeta Francuzi i selekcija Njemačke.