online slots game malaysia
SportVijesti

Dvije zlatne medalje za BiH na otvaranju Evropskog prvenstva u džudu

U Sarajevu počelo Evropsko prvenstvo u džudu za veterane u tehničkoj organizaciji Džudo saveza Bosne i Hercegovine.
Na Evropskom prvenstvu učestvuju veterani i veteranke iz 36 zemalja širom Evrope, a u Arenu hotela Hills ih je stiglo više od 800, od čega ih 31 predstavlja Bosnu i Hercegovinu.

Najbolji veterani Evrope će se na Ilidži boriti sve do nedjelje, a i danas nas očekuju nove i sasvim sigurno uzbudljive borbe u -66, -81, -100 i +100 kg za muškarce u kategorijama M1, M2 i M3, te -52, -63, -78 i +78 za žene u kategorijama F1, F2 i F3.

Najbolji rezultat od takmičara iz BiH jučer su ostvarili potpredsjednik Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine Milanko Mućibabić te Dragan Božović, koji su stigli do zlatnih medalja. Mućibabić je do zlata stigao preko Poljaka Edwarda Spraskog u kategoriji do 100 kg, a u istoj kategoriji je zlatni i Božović postao pobijedivši Hrvata Radeta Krnjetu.

Najuspješniji su prvog dana takmičenja bili predstavnici Francuske, koji su dominirali na takmičenju osvojivši ukupno 21 medalju. Osvojili su sedam zlatnih, pet srebrenih i devet bronzanih medalja. Dobro su se publici u Sarajevu predstavili i takmičari iz Njemačke, koji su sakupili pet zlatnih, dvije srebrene i sedam bronzanih medalja.

Događaj je svojim prisustvom dodatno uveličala proslavljena bh. džudistkinja Larisa Cerić, koja je posmatrala sjajne borbe na četiri tatamija.