online slots game malaysia
Vijesti

Đoković osvojio deseti Austalian Open, stigao Nadala po broju ”Grand Slam” trofeja

Srbijanski teniser Novak Đoković osvojio deseti naslov prvaka Australian Opena, nakon što je danas u finalu porazio grčkog tenisera Stefanosa Tsitsipasa, rezultatom 3:0 po setovima.

Đoković je slavio nakon skoro tri sata igre, a pobjedom je ponovo zauzeo prvo mjesto na ATP listi. Đoković je u prvom setu slavio sa 6:3, a potom rutinski igru priveo kraju osvojivši preostala dva seta, rezultatom 7:4 i 7:6.

Koliko je ovo značajan pehar za Đokovića potvrđuje i podatak da se po ukupnom broju osvojenih “Grand Slam” turnira izjednačio sa Špancem Rafaelom Nadalom. Obojica teniskih velikana trenutno imaju po 22 osvojena trofeja na ”Grand Slam” turnirima.

Carlos Alcaraz je pao drugo mjesto na ATP listi, dok Đokovićev današnji protivnik Tsitsipas unatoč porazu ima razloga za sreći jer je ulaskom u finale Australian Opena ostvario najbolji ranking karijere i od sutra će biti treći teniser svijeta. ​​​​​​​