online slots game malaysia
SportVijesti

BiH poražena od Nizozemske

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u gostima od Nizozemske s 3:1, u susretu petog kola Lige nacija.

Domaća selekcija u prvom poluvremenu je u potpunosti deklasirala izabranike Dušana Bajevića, koji su na kraju prvog poluvremena gubili s 2:0, iako je prednost Nizozemske mogla biti i veća.

Golove za domaći tim u prvih 45. minuta postigao je Georginio Wijnaldum u 6. i 14. minuti.

Najbolju priliku za BiH u prvom poluvremenu propustio je Miralem Pjanić, koji je u 13. minutu neometan loše šutirao.

Nizozemci su početkom drugog poluvremena nastavili dominirati na terenu i dolaze do trećeg gola u 55. minutu kada je strijelac bio Memphis Depay.

Nakon ulaska Smaila Prevljaka i Vladana Danilovića reprezentacija BiH je zaigrala dosta bolje, te u 63. minutu uspjela postići pogodak, a strijelac je bio upravo Prevljak.

Do kraja meča BiH je pokušavala doći do drugog gola, ali mreže su mirovale.

Posljednji meč u A Ligi nacija BiH će odigrati za tri dana u Sarajevu protiv selekcije Italije. To će ujedno biti i posljednji meč Dušana Bajevića na klupi bh. selekcije.