online slots game malaysia
SportVijesti

Bez golova u meču Igmana i Željezničara u Konjicu

Fudbaleri Igmana i Željezničara odigrali su neriješeno 0:0 danas u Konjicu, u susretu 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Obje ekipe imale su po nekoliko prilika, ali na kraju ipak nije bilo golova.

Bolje u meč ušli su domaći igrači koji su imali tri dobre prilike i dva puta zatresli mrežu, ali su oba gola poništena. Prvi put Igman je zaprijetio u 12. minuti iz kontranapada, kada je Hebibović uposlio Janketića koji dobro šutira sa 20 metara, Muftić brani njegov udarac, a lopta završava na prečki i obija se u polje.

Dvije minute kasnije pokušao je Hebibović sa 18 metara, Muftić je ponovo odbranio, a sa pet metara Ramić šalje loptu u mrežu, ali iz nedozvoljene pozicije te je gol opravdano poništen. Desetak minuta kasnije Denković je odlično pogodio rašlje iz slobodnog udarca, ali je i taj gol poništen zbog ometanja živog zida.

Nakon pola sata igre “probudio” se i Željezničar, a u jednoj minuti dva puta su igrači gostujućeg tima pogodili okvir gola. Prvo je Krpić glavom pogodio prečku, a u istoj minuti je Boljević iskosa dobro gađao, ali je pogodio stativu.

Do kraja poluvremena domaći su još jednom mogli do gola, ovaj put preko Galića koji je zamalo pogodio vlasitu mrežu u pokušaju da loptu izbije u korner.

U drugom dijelu obje ekipe imale su po nekoliko pokušaja, ali te lopte nisu predstavljale veći problem za golmane. Na kraju su ekipe podijelile bodove, Željezničaru je ovo bio prvi remi nekan tri vezane pobjede, dok je Igman osvojio važan bod u borbi za opstanak. Konjičani sada imaju šest bodova prednosti nad pretposljednjom Tuzlom City koju sutra očekuje meč s liderom Borcem.