online slots game malaysia
SarajevoVijesti

Baltić i Karić za TVSA: Safet Zajko je naš heroj o kojem moramo pričati, pamtiti i podsjećati

Gosti Sarajevskog jutra su bil Mehmed Baltić i Teufik Karić, članovi upravnog odbora Udruženja 2. viteške motorizovane brigade Novi Grad Sarajevo.

Povod gostovanja je bio obilježavanje pogibije Heroja odbrambeno oslobodilačkog rata “Zlatnog ljiljana”, brigadnog generala Armije Republike Bosne i Hercegovine i komadanta Druge “Viteške motorizovane brigade”, Safeta Zajke.

“Safeta Zajku sam ja poznavao od ranih devedestih godina i skupa smo započinjali odbranu u organizaciji. Bili smo poprlično dobri prijatelji. Safet Zajko je naš heroj o kojem moramo pričati, pamtiti i podsjećati. On je poginuo 17.06.1993. godine na Mijatovića kosi. Ovim putem pozivam sve pripadnike Armije RBiH, MUP.-a, Druge viteške i Prve slavne na sutrašnje obilježavanje na Akademiju za naša tri heroja, Safeta Zajka, Safeta Isovića i Salka Muraspahića. Akademija počinje sutra u 18 sati u sali Općine Novi Grad Sarajevo”, rekao je Baltić.

Osim ovih akademija i godišnjica, vrlo malo se govori o herojima odbrane BiH.

“Moramo biti realni, vrlo malo. Nažalost, kako u krugovima našeg udruženja i ostalih udruženja koja su na nivou Općine, mi obilježavamo sve datume važnijih pogibija i bitaka koje su vođene u zonama naše odgovornosti, kao i van zona gdje je brigada išla. Vrlo malo se priča o tome. 12.06. smo imali obilježavanje pogibije Safeta Isovića i Salku Muraspahića u Zabrđu. Na spomen ploči je došlo stotinjak ljudi, to je vrlo malo”, kaže Karić.

Opširnije pogledajte u videu ispod:

0 0 vote
Article Rating

Show More
Subscribe
Notify of
guest


0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Koristimo kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web stranice slažete se s uvjetima korištenja.

trusted online casino malaysia