online slots game malaysia
SportVijesti

Bajević: Sreća nije bila na našoj strani, BiH ostala bez plasmana na EURO

Teško nam je. Razočarani smo, rekao je Dušan Bajević, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, koja je u četvrtak naveče u Sarajevu poslije jedanaesteraca u polufinalu play-offa za EURO eliminisana od Sjeverne Irske (4:5), nakon što je u 120 minuta igre bilo 1:1.

”Ima nekih stvari koje teško prevališ preko glave, da uradiš nešto što treba, da li ti nešto smeta ili ne?! Mogu kazati da nam je žao što nismo došli u situaciji da igramo finale play-offa. Nemam šta zamjeriti igračima, dali su sve od sebe, željeli toliko… Ovakvo, kada odlučuju penali treba imati i sreće da bi išli dalje. Imali smo igru i prilike, igrali 60 minuta dovoljno dobro, ali eto to je fudbal, to je tako”, istakao je Bajević, dodavši:

”Mogli smo proći dalje da smo dali golove. Imali smo šanse, to je fudbal. Ta, luda sreća nije bila na našoj strani.”

Kazao je noćas i da ne zna da li će ostati selektor BiH i u narednom periodu.

”To ne znam. Ove dvije utakmice naredne da, ali dalje… To ne zavisi samo od mene, zavisi od predsjednika i saveza”, naglasio je Bajević.

Na pitanje da li je birao ko će izvoditi jedanaesterce, odgovorio je:

”Nije lako igrati 120 minuta, umoran i šutirati. Pitali smo ko će šutirati, a onda smo ih na kraju odabrali. Pitali smo, samo se jedan dvoumio.”