online slots game malaysia
SportVijesti

Španija jedanaestercima prošla u polufinale EURA

U prvom četvrtfinalnom dvoboju Europskog nogometnog prvenstva Španjolska je nakon izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 4:2 pobijedila Švicarsku i plasirala se u polufinale.

Španjolci su poveli već u 8. minuti susreta. Nakon udarca iz kuta, s 20-ak metara opalio je Jordi Alba, lopta je pogodila Denisa Zakariju i završila u mreži švicarskog vratara.

Do izjednačenja su došli u 68. minuti nakon veliku pogrešku španjolske obrane. Aymeric Laporte i Pau Torres nisu uspjeli izbaciti loptu iz svog kaznenog prostora, do nje je došao Remo Freuler, asistirao je za Xherdana Shaqirija, a ovaj je pogodio za 1:1.

Španjolci nisu uspjeli u preostalom vremenu iskoristiti brojčanu prednost, pa je utakmica otišla u produžetke.

I u drugom produžetku sijevalo je na sve strane, ali niti jedna lopta nije uspjela proći pored Sommera.

Nakon što je Sergio Busquets kao prvi izvođač pogodio vratnicu, za Španjolsku su golove postigli Dani Olmo i Moreno, a Sommer je obranio Rodrijev kazneni udarac.

U švicarskim redovima samo je Mario Gavranović bio siguran. Nakon njega Unai Simon obranio je šutove Fabianu Scharu i Manuelu Akanjiju, dok je Ruben Vargas promašio cijeli gol.