online slots game malaysia
SportVijesti

Poraz Veleža na Grbavici za oproštaj od Evrope

Fudbaleri Veleža eliminirani su iz UEFA Konferencijske lige ubjedljivim porazom od švedskog Elfsborga. Nakon remija u prvom meču u Borasu, Elfsborg je večeras na Grbavici, u uzvratnom susretu trećeg pretkola, pobijedio Velež sa 4:1.

Gosti su poveli već u 3. minuti. Grešku Isića iskoristio je Frick i doveo svoj tim u vodstvo. U 16. minuti već je bilo 0:2, čime je Elfsborg napravio veliki korak ka plasmanu u play-off Konferencijske lige. Okkels je povukao loptu sa lijeve strane i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio ugao Bogdanovićevog gola.

Elfsborg je tako iz dva udarca postigao dva gola i u nastavku susreta u potpunosti je prepustio igru Veležu, koji je do kraja poluvremena potpuno dominirao, ali bez učinka. Redale su se prilike za Velež preko Zajmovića, Ovčine, Brandaoa, Ćosića, ali se mreža gostiju nije zatresla.

Na početku drugog poluvremena nova greška Isića od kojeg se odbila lopta i došla do Okkelsa koji izlazi sam pred Bogdanovića i postiže svoj drugi pogodak. Tragičar Veleža Isić tri minute kasnije u šesnaestercu obara napadača Elfsborga, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Bogdanović je odbranio penal, ali je odbijenu loptu Frick poslao u gol za 4:0.

Demoralisani igrači Veleža do kraja su pokušavali doći do utješnog pogotka, što im je uspjelo u 81. minuti preko Georgijevića koji postavlja konačan rezultat. U posljednjoj minuti Georgijević je dobio crveni karton nakon što je igrao rukom, a potom napravio i nesportski potez.

Elfsborg će u play-offu, posljednjoj stepenici za grupnu fazu Konferencijske lige, igrati protiv Feyenoorda.