online slots game malaysia
Sport

Poraz rukometaša BiH na startu kvalifikacija za EP

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je poraz na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj. Izabranici selektora Irfana Smajlagića u Mariboru su poraženi od selekcije Slovenije sa 28:20.

Podmlađeni tim BiH, bez većine igrača koji su bili okosnica reprezentacije u proteklom periodu, pružio je solidan otpor iskusnijoj i kvalitetnijoj ekipi Slovenije, ali je na kraju ipak pretrpio ubjedljiv poraz.

Slovenija je dobro počela i lako došla do osjetne prednosti koja je u 20. minuti iznosila sedam golova. No, posljednih deset minuta prvog dijela u potpunosti je pripao bh. rukometašima koji su serijom 5:1 uspjeli smanjiti zaostatak na svega tri pogotka.

Na početku drugog dijela BiH je poentirala i smanjila na samo dva gola, ali je ponovo uslijedio period bolje igre domaće selekcije koja veže nekoliko uspješnih napada i ponovo dolazi na šest golova prednosti. Slovenci su susret rutinski poriveli kraju održavajući stečenu prednost i na kraju zasluženo slavili ubjedljivu pobjedu.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Građan sa pet i Panić sa četiri gola, a u selekciji Slovenije Vlah sa sedam i Bombač sa pet pogodaka.

Priliku za prvu pobjedu rukometaši BiH imat će u nedjelju kada u Sarajevu dočekuju selekciju Crne Gore.