online slots game malaysia
SportVijesti

Nogometaši BiH remizirali s Ukrajinom u Lvivu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno 1:1 protiv Ukrajine u susretu osmog kola D-grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Nogometaši BiH uspjeli su osvojiti bod na teškom gostovanju u Lvivu i zadržati realne šanse da izbore drugu poziciju u grupi i plasman u baraž.

Prvu veliku priliku reprezentacija BiH imala je u 34. minuti. Stevanović je sa desne strane ubacio u šesnaesterac, lopta je došla do Kolašinca koji je dva puta šutirao ali je odbrana Ukrajine spasila gol. U 43. minuti nova prilika za izjednačenje. Hadžiahmetović je snažno šutirao, Pyatov odbranio, a odbijenu loptu Prevljak šalje pored gola.

U drugom poluvremenu reprezentacija BiH zaigrala je mnogo bolje, a od početka je krenula potpuno ofanzivno. Već u 48. minuti Nalić je imao odličnu šansu, ali je glavom sa pet metara promašio gol.

Minutu kasnije uzvratili su Ukrajinci preko Tymchyka koji je oduzeo loptu Hadžikaduniću, sjurio se u šesnaesterac ali šutirao pored gola.

U nastavku meča potpuna dominacija bh. tima, a u 69. minuti prilika za Džeku koji precizno šutira sa 18 metara pod prečku, ali Pyatov krajnjim naporom brani. U 75. minuti Prevljak je mogao do pogotka, ali iz dva pokušaja nije uspio zatresti mrežu.

Bosna i Hercegovina do izjednačenja dolazi u 77. minuti. Odličnu akciju započeo je Prcić koji prebacuje loptu do Stevanovića, krilni napadač iz prve dodaje do Ahmedhodžića, a branič u maniru vrhunskih napadača iz okreta pogađa za izjednačenje.

U finišu susreta Ukrajinci su pokušavali doći do drugog gola i pobjede, ali je odbrana bh. tima bila na visini zadatka.

Nogometaši BiH nakon ovog meča ostaju na četvrtoj poziciji sa dva boda zaostatka za Ukrajinom i bodom manje od Finske, ali u novembarskim mečevima dočekuje te dvije reprezentacije i ima veliku priliku da pobjedama izbori drugu poziciju.