online slots game malaysia
Sport

Mehmedović i Ždero osvojile zlatne medalje na takmičenju ‘Taekwondo Multi European games’

Nadina Mehmedović iz Taekwondo akademije “Tešanj-Šije” i Petra Ždero iz Taekwondo kluba “Magone” Livno osvojile su zlatne medalje u konkurenciji seniora, trećeg dana takmičenja “Multi European Games” koje se održava u Sarajevu.

Predstavnice Bosne i Hercegovine ostvarile su odličan rezultat u jakoj konkurenciji takmičara iz cijele Evrope. Petra Ždero je savladala predstavnicu Holandije sa 2:0, nakon čega je bila bolja od predstavnice Turske rezultatom 2:1.

U polufinalu je u uzbudljivom meču protiv predstavnice Hrvatske Kristine Tomić bila bolja sa 2:1, te ostvarila plasman u finale do kojeg nije došlo obzirom da je predstavnica Grčke predala meč. Ždero je ovim rezultatom nastavila sjajnu formu i kontinuitet u osvajanju medalja, saopćeno je iz Taekwondo saveza BiH.

Nadina Mehmedović je prvi meč imala sa predstavnicom Njemačke koju je savladala sa 2:0, da bi u drugom meču savladala predstavnicu Grčke sa 2:1. U polufinalnom meču za protivnicu je imala također predstavnicu Njemačke od koje je bila bolja sa 2:0.

Finalni meč je trebala raditi sa predstavnicom Hrvatske, ali je kao i u slučaju Petre Ždero protivnica otkazala učešće, te se tako Mehmedović okitila zlatnom medaljom.

Svoje mečeve u konkurenciji seniora danas su imali bh. predstavnici: Ibrahim Đonko, Lazar Miovčić, Harun Bajraktarević, Erol Nući, Zorana Sandić i Helena Kesić, ali su ostali bez plasmana.