online slots game malaysia
SportVijesti

Manchester City prvi put u historiji u finalu Lige prvaka

Manchester City je prvi učesnik ovogodišnjeg finala Lige prvaka nakon što su na domaćem terenu savladali PSG rezultatom 2:0,.

Domaći fudbaleri su već nakon 11 minuta golom Riyada Mahreza potvrdili prednost iz prve utakmice (2:1). Alžirski fudbaler je dobro pratio akciju na snijegom prekrivenom terenu, stigao je na odbijenu loptu i pospremio je iza leđa golmana Parižana Keylora Navasa.

Isti igrač je u 63. minuti utakmice rutinski realizovao sjajan kontra napad za veliko vodstvo Guardioline ekipe.

PSG je osim nekoliko ozbiljnih situacija iz prvog poluvremena bio nemoćan. Sve nade u preokret potopljene su nakon crvenog kartona Angela Di Marije u 69. minuti nakon udaranja Fernandinha bez lopte.

Do kraja utakmice “građani” su imali još nekoliko prilika koje nisu iskoristili.

Drugi finalista će biti poznat u srijedu nakon revanš utakmice između Chelseja i Real Madrida. Prvi meč je završio rezultatom 1:1.

Finale Lige prvaka biće odigrano 29. maja u Istanbulu.