
U današnjem izdanju emisije „Špica“ govorimo o najnovijim aktuelnostima u našoj zemlji. Ministarstvo sigurnosti BiH je bez ministra, kako i na koji način funkcioniše ovaj resor, pitamo Admira Malagića.
Iza nas je dvodnevno zasjedanje Parlamentarne skupštine BiH, raspravljalo se o Rezolucija o osudi vlasti RS zbog napada na ustavni poredak BiH, koja na kraju nije dobila podršku. Hoće li doći do rekonstrukcije Vijeća ministara, kako komentariše ostavku direktora SIPE? Odgovore na ova pitanja tražimo od Jasmina Emrića zastupnik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.
Sigurnosnu situaciju u našoj zemlji, ko i na koji način može uhapsiti zvaničnike RS-a, komentarišemo sa Ahmedom Kicom ekspertom za sigurnost.
Gledajte Špicu od 16:00 sati.