online slots game malaysia
SportVijesti

EURO 2020: Mađari uzeli bod svjetskom prvaku

Nogometne reprezentacije Mađarske i Francuske igrale su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici današnjeg programa na Evropskom prvenstvu.

Na punoj Puskas Areni u Budimpešti aktualni svjetski prvaci nisu uspjeli slomiti otpor borbenih Mađara iako su tokom čitavog susreta bili bolji tim.

Mađari su poveli u sudijskoj nadokanadi prvog poluvremena golom Attile Fiole, a rezultat je izjenačio Antoine Griezmann u 66. minuti.

Nakon pobjede nad Nijemcima u 1. kolu (1:0), Francuzi su u F-grupi sa četiri boda osigurali nastup u daljem takmičenju, dok će Mađari koji su na startu poraženi od Portugala sa 0:3, tražiti priliku u zadnjem kolu na gostovanju protiv Njemačke.

Druga utakmica u istoj grupi Njemačka – Portugal igra se od 18 sati u Münchnu.